Обробка геопросторових даних СІЧ-2
та приклади розв’язання задач

Надзвичайні ситуації

Камерун1. Картографування повеней в Камеруні.
На початку вересня 2012 р. північні регіони Камеруна постраждали від масштабних повеней. Для отримання супутникових даних над постраждалими областями було активовано Міжнародну Хартію International Charter “Space and Major Disasters”.

На запит ООН Регіональний центр підтримки програми UN-SPIDER в Україні (Інститут космічних досліджень НАНУ-НКАУ), Державне космічне агентство України та Центр прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля (ЦПОСІ та КНП) скоординували свої дії для оперативного отримання даних українського супутника ДЗЗ «Січ-2» та надання тематичних карт затоплених територій.

Камерун Було отримано наступні зображення «Січ-2» над постраждалими регіонами:
• 10 вересня 2012, місто Мага, Камерун;
• 15 вересня 2012, місто Гару, Камерун.



ЦПОСІ та КНП було виконано тематичну обробку даних «Січ-2». ІКД НАНУ-НКАУ було перекладено карти на англійську мову та адаптовано для передачі керівнику проекту активації Міжнародної Хартії International Charter “Space and Major Disasters” та представлення Web-сайті Хартії.

Київ2. Аналіз ризику повеней в Україні.
Навесні 2012 р. на Київському водосховищі виникла небезпечна льодова ситуація. Лід міг пошкодити дамбу та Київську ГЕС. Товщина льоду складала в середньому 40 см.

В межах міжнародного співробітництва Інституту космічних досліджень НАНУ-НКАУ та регіонального центру підтримки програми UN-SPIDER з американським космічним агентством NASA було отримано зображення супутників «Січ-2» та EO-1. ІКД НАНУ-НКАУ було оброблено зазначені знімки. Наявність синхронізованих у часі знімків «Січ-2» та ЕО-1 дозволяє здійснити кросвалідацію супутникових даних та продуктів обробки на їх основі.



Переваги геопорталу

  • Можливість використання системи різними користувачами як міністерського, так і приватного рівня;
  • Можливість роботи в заданому часовому діапазоні;
  • Можливість гнучкого налаштування динамічних шарів і продуктів на базі існуючої на геопорталі інформації;
  • Зручний Web-інтерфейс та засоби візуалізації.